minecraft uzmani

Minecraft 'da ne nasıl yapılır?

Temel Bloklar Ve Işlevleri

6

1

En çok rastlayacağınız bloktur. Kırınca Cooblestone olarak alırsınız. (Eğer kazmanızın (Pickaxe) “Silk Touch” özelliği yoksa) Tekrar stone’a çevirebilmek için cobblestone’ları fırında (furnace) eritmeniz gerekir.

2

Stone’un yapı malzemesi olarak kullanımı dışında düğme (button), basıç plakası (pressure plate), slab, brick ve redstone repeater yapımında kullanılır.

 

3

Cobblestone ( + Moss Stone)

1

Oyunda (özellikle başlarda), en çok kullanacağınız bloklardandır. Stone kırdığınızda veya çevrede cobblestone halindeyken (Özellikle NPC köylerindeki binalarda, zindanlarda ve yeraltı kalelerinde) bulabilmeniz mümkündür. Normal Stone’a göre kırması biraz daha zordur. Ghast’ların alev toplarına karşı dirençli olduğu için Nether’da koruma sağlama amaçlı kullanıma uygundur.

4

Alternatif bir versiyonu da oyunda mevcuttur. Moss Stone olarak adlandırılan bu versiyon normal cobblestone’un yosun tutmuş haline benzer (bkz: yukarıdaki resim) ve sadece zindanlarda bulunur. Bunun anlamı eğer çevrede moss stone görüyorsanız mutlaka yakınlarda zindan var demektir.Moss Stone’un direk kullanımı dışında başka bir kullanım alanı yoktur.

6

Cobblestone; slab, merdiven, fırın (furnace), balta (axe), axe (pickaxe), çapa (hoe), kürek (shovel), kılıç (sword), lever ve brewing stand yapımında kullanılır. 

11

Toprak bloğu oyunda en çok bulunan bloklardan biridir. Heryerde bulunabilir. Dayanımı iyi değildir. TNT veya Creeperlar tarafından rahatlıkla yok edilebilir. Seviye 4’ün üzerinde ışık gördüğü zaman üzerinde çimenler oluşur. (ortadaki blok) Çapa (hoe) kullanılarak çapalanırsa (sağdaki blok) üzerine tohum (seed) ekerek buğday, karpuz (melon seed) veya balkabağı (pumpkin seed) tohumu ekerek karpuz (melon) ve balkabağı (pumpkin) elde edebilmek mümkündür. 

111

Bir başka versiyonu Mycelium ismiyle genellikle bataklık bölgelerinde bulunur. Mantar yetiştirmek için ideal topraktır. Kazıldığı zaman ( Küreğinizin “silk touch” özellği yoksa dirt düşer. Çapa ile çapalanamaz veya üzerine ağaç dikilemez.

Dirt ve tüm versiyonlarının ucuz yapı malzamesi ve bitki yetiştirmek dışında herhangi bir işlevi yoktur.

2985 T 2 B

Tags: