minecraft uzmani

Minecraft 'da ne nasıl yapılır?

Minecraft Tuzak Nasıl Yapılır

Minecraft Tuzak Nasıl Yapılır

Minecraft günümüzün en çok oynanan oyunlarından biri özellikle kullanıcı sayısı duyanları şaşkına çeviriyor. 8bitlik bir ateri oyununa benzemesine rağmen bu kadar kullanıcıya ulaşabilmeleri bizce çok büyük bir mucize.

Özellikle minecraft oyununu oynamak isteyenlerin en çok sevdiği şey tuzaklar hazırlayarak mob veya canavar yakalamaktır. Mob yakalamak başlarda hiç de kolay bir işlem olmadığı için tuzaklara çok ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken en kolay tuzaklardan biri kapı tuzağıdır.

Kapı tuzağı en ilkel tuzaklardandır. En kolay yapılan tuzaklardan biridir. Boş bir alana bir basınç plakası konur ve etrafına dört adet iron door yani demir kapı yerleştirilir. Basınç plakasının üzerine herhangi biri girdiğinde kapılar kapanır ve mob veya canavar 4 kapının arasında kalır, çıkamaz.

Bahsettiğimiz Kapı Tuzağı

Bahsettiğimiz Kapı Tuzağı

Diğer yandan tuzak ipleri ile de değişik tuzaklar yapabilirsiniz. Biz burada tüm tuzakları size anlatamayız ancak siz zekanızı ve mantığınızı kullanırsanız çok daha yaratıcı ve etkili tuzaklar yapabilirsiniz. Minecraft aynı zamanda zekanızı nasıl kullanabileceğinizi öğreten bir oyundur.

5133 T 1 B

Tags: