minecraft uzmani

Minecraft 'da ne nasıl yapılır?

Minecraft Skin Nedir?

Minecraft günümüzün en çok oynanan oyunlarından biri. Biliyorsunuz ki 8 bit bir program ile yazılmasına karşın şu anda bu oyunun 100 milyon kullanıcından daha fazla bir kitleye ulaştığı konuşuluyor. Bu oyunun bilinmeyenlerinden biri de skin… Skin’in ne olduğunu bilmeyenler bu yazımızdan ne olduğunu öğrenebilirler.

Minecraft Skin Nedir?

Minecraft Skin Nedir?

Skin; oyuna farklı bir hava katan, sizin karakterinizin dış görünüşüdür. Skin değiştirilebilen bir şeydir. Eğer ki skin değiştirmek istiyorsanız öncelikle skin dosyalarını indirmelisiniz. Minecraft’ta skin hem oyuna renk katar hem de multiplayer yani çoklu oyuncu modlarında sizi zombilerden ayırmaya yarar. Aynı zamanda çoklu oyuncu modlarında sizi birbirinizden de ayrı tutacak şeydir.

Minecraft’ta skin değiştirmeyi bilmeyenler aşağıdaki yönergeleri takip ederek nasıl skin değiştirilir öğrenebilirler.

  1. Başlat – Çalıştır yapıyoruz ve daha sonrasında ise gelen kutucuğa %appdata% yazarak bir klasöre giriş yapıyorsunuz daha sonrasında gelen ekrandan Roaming klasörüne girmelisiniz.
  2. Roaming klasörüne girdiyseniz, karşınızdaki .minecraft klasörüne giriyoruz.
  3. Daha sonra burdaki bin klasörüne girip hemen altında bulunan minecraft veya minecraft.jar adlı dosyalardan herhangi birini WinRAR ile açıyoruz.
  4. Daha sonra buradaki mob klasörünü buluyoruz ve oyun kapalı iken char.png‘yi kendi dosyanız ile değiştiriyorsunuz.
3802 T 2 B

Tags: