minecraft uzmani

Minecraft 'da ne nasıl yapılır?

Minecraft Madenler

madenler

Minecraft ‘ta madencilik çok büyük bir öneme sahip çünkü meşale,zırh,kılıç,otomatik sistemler,bazı dekorasyon blokları madenler sayesinde yapılabiliryor.

KÖMÜR :  Kömür Minecraft’ta en çok rastlanan madenlerden.Rahatlıkla 25-30 katları arasında bulabilirsiniz.Kömür’ü en kötü tahta kazma ile kırabilirsiniz.Kömür meşale yapımında,madenleri eritmekte,yiyecekleri pişirmekte kullanılabilir.

DEMİR : Demir madenini bir Minecraft oyuncusunun en temel ihtiyaçlarından biri olarak sayabiliriz.Demir ile kendnize zırh,kılıç,kazma,balta,kürek,çapa yapabilir ve bazı craftinglerde kullanabilirsiniz.Demir ore olarak çıkar yani fırında pişirdiğiniz zaman saf halini (kullanılabilir) halini elde edebilirsiniz.

ALTIN : Altınla da zırhlar ve demirle yapabildiğiniz bir çok şeyi yapabilirsiniz.Tek eksisi yaptığınız eşyaların canlarının demirden daha çabuk bitmesi.Altın 14-20 katları arasında rahatlıkla bulunabilir.Aynı demir gibi ore olarak düşer bu yüzden fırında ısıtmanız gerekmekte

ELMAS : Oyundaki en değerli madendir.Bu madenle kendinize elmas zırhlar yapabilirsiniz ki elmas zırh oyundaki en güçlü büyüsüz zırhtır.Elmas genellikle 6-14 arasında bulunur.Elmas kırıldığında direk saf haliyle düşer yani fırında ısıtmanıza gerek yoktur.

REDSTONE : Oyunda devreler,otomatik sistemler yaparken kullandığımız bir türk elektrik kaynağı.
LAPİS LAZULİ : Kırıldığında koyu mavi boya elde edilen bir maden çeşitidir.Dekoraysonda kullanabilirsiniz.

3979 T 7 B

One Response

  1. Minecraft Madenler | minecraft uzmani says

    […] Minecraft ‘ta madencilik çok büyük bir öneme sahip çünkü meşale,zırh,kılıç,otomatik sistemler,bazı dekorasyon blokları madenler sayesinde yapılabiliryor. KÖMÜR :  Kömür Minecraft’ta en çok rastlanan madenlerden.Rahatlıkla 25-30 katları arasında bulabilirsiniz.Kömür’ü en kötü tahta kazma ile kırab… Minecraft Madenler […]