minecraft uzmani

Minecraft 'da ne nasıl yapılır?

Minecraft Adventure Map Nedir?

Minecraft Adventure Map Nedir?

Minecraft adventure map genellikle minecraft oyununun en zevkli haritalarıdır. Bu haritalar bir minecraft developerı tarafından yani minecraft yazılımcıları tarafından veya kullanıcılar tarafından yapılmaktadır ve bazılarının yapımı aylar sürebilir. Ancak yapıldığına değen haritalardır çünkü bu haritalarda zaman geçirmek son derece zevklidir. Survival map ile biraz heyecanın biraz da maceranın karıştırılmış halidir zaten adventure mapın Türkçe’si macera haritasıdır.

Minecraft adventure maplarının genel amacı nedir diye sorarsanız şöyle bir açıklama yapabiliriz:

Minecraft adventure maplarında genel amaç kullanıcıya olabildiğince zevk verip haritayı bitirmektir. Bu tür haritalarda belirli bir yerden başlarsınız ve zekanızı, dikkatinizi kullanarak haritanın sonuna kadar kendinizi savunursunuz. Haritalarda ölürseniz baştan başlarsınız ancak bazı haritalarda öldüğünüzde tekrar öldüğünüz yerden başlayabiliyorsunuz.

Haritalardaki genel şeyler biraz zeka ve mantık gerektirir bu nedenle bolca düşünceye yer verilir. Adventure map bulmak ve oynamak isteyenler internetten en güzel adventure mapları araştırarak oynayabilir. Son derece kolay kurulumu olan bu maplar aynı zamanda survival oynamaktan bıkmış, sıkılmış kullanıcılar için de idealdir.

Minecraft Adventure Maps

Minecraft Adventure Maps

3684 T 3 B

Tags: